Skąd się bierze trądzik – trądzik na policzkach

dziewczyna trądzik

Trądzik to choroba skóry, która wymaga leczenia. Czasem można się z nim uporać w kilka miesięcy, jednak często może trwać nawet latami. Podstawą pozbycia się problemu jest stosowanie środków farmakologicznych i odpowiednia pielęgnacja skóry. Trądzik pojawia się w wielu miejscach naszego ciała i jest uzależniony od wielu czynników. Trądzik na plecach może być spowodowany przez nadprodukcję łoju oraz nagromadzenie się martwych komórek, bakterii i zanieczyszczeń. Można z nim walczyć, stosując tabletki na trądzik, jednak należy pamiętać, że mają one skutki uboczne. Z kolei trądzik na czole ma związek z niewłaściwą pracą jelit, problemami z trawieniem, a także złą dietą i stresem. Krem na trądzik może pomóc złagodzić nieestetyczne zmiany na czole. Trądzik na brodzie dotyczy problemów hormonalnych, a także niewłaściwej pracy nerek.

Trądzik – przyczyny występowania

dziewczyna pielęgnacjaPowoduje go głównie stres i zmiany hormonów  płciowych. Trądzik hormonalny dotyka zwykle kobiety przed miesiączką, w czasie ciąży i przed menopauzą. Hormonami odpowiadającymi za tę odmianę trądziku są androgeny i estrogeny. Punktowo możemy zastosować maść na trądzik,  jednak jej skuteczność może okazać się mało zadowalająca.

Trądzik w ciąży również spowodowany jest zmianami hormonalnymi w ciele kobiety. Ma związek ze wzrostem poziomu progesteronu, który powoduje wzmożone wytwarzanie sebum. Chociaż u niektórych kobiet w czasie ciąży skóra ulega znacznemu polepszeniu.

Trądzik na policzkach często informuje o kłopotach z wątrobą, żołądkiem oraz nieracjonalną dietą. Wykwity na policzkach mogą wskazywać na nietolerancje niektórych pokarmów oraz świadczyć o alergii. Częste dotykanie i rozdrapywanie wykwitów brudnymi rękami  powoduje powstanie blizny po trądziku.

Trądzik pospolity

Następnym problemem skórnym jest trądzik pospolity, który ma zwykle podłoże genetyczne. Dotyczy zwiększonej produkcji łoju, która powoduje zamknięcie ujść gruczołów łojowych. Najczęściej walką z trądzikiem zajmuje się lekarz dermatolog. Jednak w obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z kliniki medycyny estetycznej, która za najskuteczniejszy sposób uznaje laser na trądzik.

Skuteczne sposoby na trądzik obejmują również stosowanie produktu marki Sevolium. W jej ofercie znajdziemy znakomity krem na trądzik. Zawiera on tylko składniki pochodzenia naturalnego. Niweluje wypryski oraz dodatkowo regeneruje, nawilża i goi podrażnienia skóry. Co więcej, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Regularne stosowanie gwarantuje poprawę stanu skóry.

Skąd się bierze trądzik – trądzik na policzkach
4.8 (95%) 4 głosów

11 komentarzy do “Skąd się bierze trądzik – trądzik na policzkach

  1. Koniecznie idź do endokrynologa, zrob badania hormonow itd. To po pierwsze, bo wtedy mozesz zaczac dzialac – pewnie lekami .

   1. Tylko niech broń Boże nie przepisuje ci tabletek – no chyba, że w zamian za brak trądziku wolisz zniszczoną wątrobę.

    Spróbuj najpierw Sevolium – mój brat brał je na trądzik jak wszedł w okres dojrzewania i znacznie zmniejszyło mu ilość trądziku na twarzy. Myślę, że gdyby stosował go regularniej i dwa razy dziennie to byłoby nawet lepiej.

  1. Nie tylko. To może być równie dobrze nieprawidłowa dieta, stres, zanieczyszczenia powietrza… powodów może być pełno…

  1. A próbowałaś Sevolium? Tez nie jestem z reguły przekonana do cudownych leków z internetu, ale po swojej znajomej widze, że to faktycznie pomaga.

 1. Z trądzikiem jest ten problem, że ludzie nadal traktują go jako cos niemożiwego do pozbycia się – bo taki wiek, bo hormony, bo cośtam. tymczasem na rynku jest MNÓSTWO maści i preparatów które nie tylko działają nieinwazyjnie, ale i faktycznie pomagają.

 2. A ktoś mi może powiedziec na ile starczyłaby mi 30-dniowa butelka Sevolium gdybym stosowała ją dwa razy dziennie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *