Jak wygląda powiększanie biustu przez pępek?

W dzisiejszych czasach operacje powiększania piersi wyglądają różnie. W piersi można wstrzykiwać własny tłuszcz, specjalny żel oparty na soli fizjologicznej, różnymi metodami wszczepia się same implanty. Dość popularnym sposobem powiększania piersi jest przeprowadzanie zabiegu poprzez nacięcie pępka.

Powiększanie biustu przez pępek – przebieg zabiegu

Operacja powiększania biustu rozpoczyna się od dezynfekcji skóry oraz podania znieczulenia pacjentce. Czasami stosuje się znieczulenie miejscowe i jednocześnie podaje się leki o charakterze usypiającym lub też uspokajającym. Niekiedy konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego. Następnie chirurg wykonuje nacięcie w okolicy pępka, którego długość wynosi najczęściej ok. 2-4 cm. Kiedy nacięcie jest już gotowe, chirurg sięga po rektaktor, czyli specjalny hak umożliwiający odsunięcie od siebie brzegów nacięcia. W ten sposób ma on lepsze dojście do tkanek, które znajdują się pod skórą.

Za pomocą endoskopu chirurg tworzy tzw. tunel, przez który będzie mógł wprowadzić do piersi implant. Podczas wprowadzania implantów chirurg musi jednocześnie kontrolować, czy piersi są symetryczne i czy wyglądają naturalne – to bardzo ważne, wszelkiego rodzaju dysproporcje należy likwidować od razu. Końcowy etap operacji to zszycie rany. Ranę można zszyć tradycyjnymi nićmi chirurgicznymi lub rozpuszczalnymi.

Przygotowanie do operacji

front of the body of an athletic woman with shirt

Przed operacją należy udać się do chirurga na konsultację – w jej trakcie dobierany jest rodzaj implantów, a także ich wielkość. Przez zabiegiem zaleca się wykonanie kilku badań, m.in. mammografii lub USG piersi, w celu wykluczenia choroby nowotworowej oraz laboratoryjne badania krzepliwości krwi. Podstawą do przeprowadzenia operacji jest dobry stan zdrowia pacjentki oraz dobre wyniki jej badań. Na 2-4 tygodnie przed terminem operacji należy zrezygnować z palenia papierosów i przyjmowania leków – aspiryny oraz środków zawierających kwas acetylosalicylowy (mogą one przyczyniać się do zmniejszonej krzepliwości krwi).

Przebieg po operacji

Jeśli do zszywania rany wykorzystano szwy tradycyjne, zazwyczaj zdejmuje się je po upływie 7-10 dni. Pacjentka po operacji otrzymuje specjalny biustonosz, który:

  • chroni jej piersi,
  • zapobiega przemieszczaniu się implantów,
  • uniemożliwia powstawanie krwiaków oraz opuchlizny.

Bezpośrednio po operacji pacjentka może odczuwać duży dyskomfort i ból, który można łagodzić farmakologicznymi środkami. Po 7 dniach od operacji można wrócić do zajęć, które nie będą fizycznie obciążać ciała – jednocześnie należy pamiętać, że z aktywnością fizyczną najlepiej wstrzymać się do 6 miesięcy po operacji.

Przez pierwszy tydzień po operacji pacjentkom zaleca się odpoczynek. Do swoich codziennych czynności najczęściej można powrócić po 2 tygodniach. Zazwyczaj wizyty kontrolne odbywają się po miesiącu, trzech miesiącach i kolejna po roku od przeprowadzenia operacji. Należy pamiętać, że implanty piersi zasłaniają w ok. 20% gruczoł piersiowy, dlatego w diagnostyce raka piersi lepiej wykorzystywać rezonans magnetyczny lub sonografię niż wykonywać mammografię.

Powiększanie biustu przez pępek – wady

Powiększanie piersi przez pępek często kusi kobiety, ponieważ taka operacja nie pozostawia blizn na piersiach. Chirurdzy jednak dość rzadko decydują się właśnie na taki przebieg operacji powiększania piersi, ponieważ wypełnianie piersi przez nacięcie na pępku jest bardzo trudnym zadaniem. Bardzo trudne jest dokładne umieszczenie implantu i samo dotarcie do piersi, często też ciężko jest zadbać o całkowitą symetrię obu piersi.

Efekty po operacji powiększania biustu przez pępek

Piersi po przeprowadzonej operacji są większe i podniesione. Dzięki temu pacjentki mogą pozbyć się kompleksu, przez który zdecydowały się na operację – posiadanie małych piersi. Wszczepianie implantów piersi poprzez nacięcie pępka sprawia, że na piersiach nie ma żadnych blizn, a ta wokół pępka jest niewielka, często niezauważalna. Cena zabiegu zazwyczaj waha się w przedziale ok. 10-16 tysięcy złotych.

Jeśli nie stać nas na tego typu zabieg – nie załamujmy rąk. Istnieje też wiele innych, znacznie tańszych sposobów na powiększenie piersi. Jednym z nich jest stosowanie naturalnych kremów ujędrniających biust (np. Frashe).

Bibliografia:

1. Champaneria M.C., Wong W.W., Hill M.E., Gupta S.C., The evolution of Breast Reconstruction: A Historical Perspective, 2012
2. Rohrich R.J., Silicone Breast Implants: Outcomes and Safety Update,2007

Jak wygląda powiększanie biustu przez pępek?
4.7 (93.33%) 3 głosów

9 thoughts on “Jak wygląda powiększanie biustu przez pępek?

  1. pierwsze słyszę 🙂 ale zawsze można poczytać.. czy jest tu jakaś Pani, która miała ten zabieg? Proszę o opinie

  2. Tak jak piszecie, może kusi, bo nie ma blizn, ale nie wiem, czy to nie jest za bardzo inwazyjna operacja i trochę chyba jednak niebezpieczna… A jaki to musi być ból!

  3. Pierwszy raz o czymś takim słyszę :O Naprawdę nie spodziewałam się takiej metody powiększania piersi :O

  4. Ja bym tam się nigdy nie zdecydowała na taki zabieg, szkoda kasy! Lepiej jest kupić jakiś krem ujędrniający do biustu, nakładać 2-3 miesiące i efekty murowane! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *