Metody powiększania biustu tłuszczem

Dla wielu osób powiększanie piersi własnym tłuszczem to świetna alternatywa dla operacji plastycznych, ponieważ piersi wyglądają bardzo naturalnie, nie mają w środku sztucznych implantów, są także naturalne w dotyku i efekt utrzymuje się przez kilka lat. Tego typu zabiegi przeprowadza się coraz częściej – czy są one jednak zupełnie bezpieczne? Jak wygląda powiększanie piersi tłuszczem?

Metody powiększania biustu tłuszczem – jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania biustu własnym tłuszczem składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest liposukcja, a więc pobranie tkanki tłuszczowej z innej partii własnego ciała i przygotowanie jej do wszczepienia do piersi. Pobrany tłuszcz przygotowuje się poprzez wirowanie i dekantację, czyli oddzielenie „czystego tłuszczu” od zbędnych, płynnych substancji. Drugi etap to wielowarstwowe przeszczepienie pobranego tłuszczu do piersi.

Liposukcję przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a tłuszcz pobiera się najczęściej z ud, łydek czy fałdy brzusznej. Następnie lekarz przeprowadzający zabieg wykonuje niewielkie nakłucia na skórze piersi i wprowadza tłuszcz przy użyciu bardzo cienkich kaniul. Tłuszcz podawany jest stopniowo pomiędzy skórę a gruczoł, trafia także do mięśnia piersiowego, pod gruczoł piersiowy oraz w okolicę wokół piersi.

Koszt zabiegu

Cena zabiegu tak naprawdę uzależniona jest od stopnia trudności uzyskania tłuszczu do przeszczepienia. Im szczuplejsza będzie pacjentka, tym trudniej będzie pobrać odpowiednią ilość tłuszczu, a więc koszt takiego zabiegu będzie wyższy. Często w przypadku bardzo szczupłych pań lekarze zalecają najpierw wszczepienie implantów i dopiero potem przyjście na zabieg wypełniania piersi tłuszczem – jeśli efekty po operacji plastycznej nie będą zadowalające.

Decydując się na powiększanie biustu własnym tłuszczem należy pamiętać, że powodzenie zabiegu uzależnione jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość piersi oraz ich wygląd jeszcze przed zabiegiem. Duży wpływ na efekty po zabiegu ma również dostępność tłuszczu na ciele – ponieważ do zabiegu można wykorzystać wyłącznie własny tłuszcz pacjentki – a także oczekiwania kobiety co do wielkości i wyglądu jej „nowych” piersi.

Metody powiększania biustu tłuszczem – efekty

Decydując się na zabieg powiększania piersi tłuszczem, możemy spodziewać się tak naprawdę dwóch efektów. Jednym z nich jest oczywiście uzyskanie większego rozmiaru biustu, drugi efekt to pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Zabieg powinien przeprowadzać doświadczony w tej dziedzinie lekarz, ponieważ tylko tak można osiągnąć zadowalające efekty. Jeśli tłuszcz zostanie przeszczepiony w zbyt dużej ilości, nie będzie mógł zaadaptować na otaczające tkanki i po prostu się wchłonie.

Jednorazowy zabieg przeszczepienia własnego tłuszczu do piersi może powiększyć biust nawet o jeden rozmiar. Jeżeli efekty nie będą zadowalające, zabieg można powtórzyć – jednak nie wcześniej niż 2-3 miesiące po poprzednim. Po ponownym wszczepieniu tłuszczu także można spodziewać się powiększenia piersi, ponieważ tłuszcz podawany poprzednio zdążył już się wgoić w tkanki i teraz mogą one przyjąć jego kolejną dawkę.

Wbrew pozorom, okres rekonwalescencji nie musi być długi, jednak jest to uzależnione od obszaru liposukcji. Po zabiegu pacjentka nie będzie narzekała na ból w tak dużym stopniu, jak dzieje się to po wszczepieniu implantów.

Bezpieczeństwo zabiegu

Na temat bezpieczeństwa zabiegu polegającego na wszczepianiu tłuszczu do piersi krąży wiele błędnych informacji. Jedna z nich głosi, że takie zabiegi mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworu piersi. Jak twierdzą jednak lekarze onkolodzy, jeśli zabieg przeprowadzony zostanie prawidłowo przez doświadczonego lekarza, nie ma tu niebezpieczeństwa. Wszczepienie własnego tłuszczu do piersi nie przyczynia się do powstawania guzów, zwapnień ani torbieli – co więcej, nie będzie też utrudniać w przyszłości diagnostyki piersi. Dodatkowo, takie wszczepianie tłuszczu do piersi traktuje się dziś jako dobrą metodę rekonstrukcji piersi po amputacjach w wyniku nowotworu.

Jeśli jednak nie zdecydujemy się na tego typu zabieg, zawsze możemy rozważyć metody tradycyjne – kremy ujędrniające (np. Frashe) bądź masaże, które nam podniosą piersi przez co będą one wyglądać optycznie na większe. To znacznie tańsze rozwiązanie.

Bibliografia:

1. Yoshimura K., Sato K., Aoi N., Kurita M., Hirohi T., Harii K., Cell-Assisted Lipotransfer for Cosmetic Breast Augmentation: Supportive Use of Adipose-Derived Stem/Stromal Cells, 2007
2. Didie E.R., Sarwer D.B., Factors That Influence the Decision to Undergo Cosmetic Breast Augmentation Surgery, 2004
3. Chong M.H., Cosmetic firming formulation, 2000

Metody powiększania biustu tłuszczem
5 (100%) 2 głosów

7 thoughts on “Metody powiększania biustu tłuszczem

  1. Interesuje mnie jaki jest koszt zabiegu – tak mniej więcej? Jest to w ogóle opłacalne, czy lepiej dać sobie z tym spokój i poszukać innej metody???

  2. Mnie wystarczy codzienny masaż, ćwiczenia wzmacniające klatkę no i ostatnio kupiłam Frashe – miły dla skóry kremik.

  3. “Dodatkowo, takie wszczepianie tłuszczu do piersi traktuje się dziś jako dobrą metodę rekonstrukcji piersi po amputacjach w wyniku nowotworu.”

    A o tym nie wiedziałam, dzięki za info 🙂

  4. Ja nie mam kasy na takie zabiegi ;/ ale jakiś dobry krem bym sobie za to kupiła.. mam dość wszechobecnej chemii, chcę czegoś naturalnego.

  5. W sumie to calkiem korzystne, skoro z jednej strony pozbywamy się zbednego tluszczu i powiększamy piersi 🙂 Fajnie 🙂 gdybym tylko miała kasę, to bym się chyba zdecydowała na coś takiego :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *