Jak powiększyć biust?

Każda kobieta chciałaby mieć piękny, ponętny biust – przyciąga on bowiem wzrok mężczyzn i z pewnością dodaje kobiecie atrakcyjności oraz pewności siebie. Niestety, niektóre panie nie zostały hojnie obdarzone przez naturę i w związku z tym szukają sposobów, by nieco powiększyć piersi. A metod na to jest wiele – od bezpiecznych i naturalnych, po te bardziej zaawansowane, operacyjne. Artykuł opowie krótko o najbardziej popularnych z nich.

Ćwiczenia na większy biust

Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń to jeden z najlepszych sposobów na ładne zaokrąglenie piersi – uczynienie ich bardziej jędrnymi i wyraźniejsze podniesienie. Piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej oraz gruczołów mlecznych połączonych z tkanką łączną, jednak tuż pod nią znajdują się mięśnie. Dlatego jeśli będziemy ćwiczyć, nasze piersi zmienią się wizualnie na korzyść – będą się wydawały większe.

O jakie konkretnie ćwiczenia chodzi? Na przykład pompki – wykonując je powinniśmy jednak dość wąsko rozstawić dłonie, ażeby pracowały mięśnie podtrzymujące biust. Warto też ćwiczyć z ciężarkami – stojąc lub nawet leżąc. Zwłaszcza ten drugi rodzaj jest polecany – kładziemy się na plecach, chwytamy w dłonie ciężarki, unosimy je nad sobą na wyprostowanych rękach, a później równomiernie odchylamy je na zewnątrz, dbając by obciążone dłonie nie dotknęły ziemi. Wytrzymujemy chwilę i znów zsuwamy je do siebie, nad klatkę piersiową. Oczywiście, ćwiczenia powinniśmy wykonywać systematycznie i w całych seriach, a efekty nie będą widoczne od razu – po pewnym czasie jednak zauważymy, że biust podniósł się i jest wyraźnie bardziej okrągły. Optycznie piersi będą wydawały się większe.

Zobacz inne naturalne sposoby na biust na kobieta.onet.pl

Jak powiększyć biust ziołami?

Istnieje cały szereg ziół, które zdaniem wielu kobiet oddziałują pozytywnie na piersi – niektóre z nich używane były już przed wiekami i w dalszym ciągu uznaje się je za skuteczne. W niektórych przypadkach skuteczność ta jest nawet potwierdzona odpowiednimi badaniami. Tak jest na przykład z kozieradką, która stosowana była już dawno temu w haremach, by mieszkające tam kobiety nabrały nieco obfitszych kształtów. Kozieradka oddziałuje na hormony człowieka, ponieważ zawiera fitoestrogeny – dzięki niej piersi powiększają się w sposób naturalny (w niektórych przypadkach nawet o 3 rozmiary!), choć trzeba być konsekwentnym w stosowaniu naparów lub maseczek z kozieradki, bo efekt nie jest widoczny od razu. Niestety również znika, gdy zaprzestajemy kuracji. Warto również zastosować serum Frashe, które w swoim składzie zawiera naturalne zioła.

Za równie skuteczne zioła powiększające biust uznaje się między innymi koper włoski, czerwoną koniczynę czy mniszek lekarski. Najcenniejsze składniki tych ziół można znaleźć również w popularnych suplementach diety – dzięki odpowiednio skomponowanej mieszance wyciągów także oddziałują one na piersi.

Bardziej inwazyjne metody

Tak naprawdę najskuteczniejszymi metodami powiększania biustu jest poddanie się odpowiednim zabiegom w gabinecie lekarskim. Niestety, są to już metody bardziej inwazyjne, ale ich efekty są naprawdę trwałe lub długotrwałe i wyraźnie widoczne. Oczywiście, najpopularniejsza metoda to umieszczenie w piersiach implantów, jednakże decyduje się na to coraz mniej osób, ponieważ skutkiem ubocznym są nieładne blizny, a także dosyć długa rekonwalescencja i późniejsza konieczność oszczędzania się, ażeby zabieg był bezpieczny.

Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się powiększanie piersi własnym tłuszczem pacjentki, a także niezbyt bolesny zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym, choć jest on uznawany za dużo mniej bezpieczny. W obu przypadkach efekt jest o wiele bardziej naturalny niż po zastosowaniu implantów – rozmiar piersi po pewnym czasie wraca jednak do normy.

Bibliografia:

1. Zaprutko-Janicka A., Piękno bez konserwantów, 2016
2. Xian S.X., Zastosowanie chińskich ekstraktów ziołowych w kosmetyce piersi, 1998
3. Young V.L., Nemecek J.R., Nemecek D.A., The efficacy of breast augmentation. Breast size, increase, patient satisfaction and psychological effects, 1994

Jak powiększyć biust?
4.3 (85%) 4 głosów

8 thoughts on “Jak powiększyć biust?

  1. O, mniszek lekarski to jest po prostu mlecz, nie? I wtedy jak się nazbiera tego dużo to co z tym robić, żeby ujędrnić biust?

  2. przede wszystkim żeby poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom trzeba mieć fundusze. JA nie mam tyle $$$ ale kupiłam ostatnio ten krem, który tak polecacie… zapach taki sobie ale faktycznie na piersi działa… czułam trochę mrowienia ale po czasie widziałam, że mój biust “tak jakby się podniósł”

  3. Dla mnie to powiększany biust przez implanty wygląda straszliwie sztucznie. nie wiem jak wy, ale ja wolę naturalne metody.

    1. Ja tak samo. Już wolę wydać na krem te pieniądze niż wstrzykiwać jakieś sztuczne substancje w organizm. Teraz zamówiłam Frashe, bo tyle pozytywnych opinni już słyszałam o onim, ze coś w tym musi być 🙂

  4. A po jakim czasie można oczekiwać pierwszych efektów po stosowaniu kremu ujędrniającego do biustu Frashe?

  5. Pytanko: jak znalezc taki dobry i efektywny trening na ujędrnienie biustu?
    Macie jakieś propozycje? Bo chętnie bym dołączyła do mojego programu który wykonuję na co dzień 😀

  6. Ja tam uważam, że najważniejsze są ćwiczenia – jasne, dbanie o biust poprzez nawilżanie kremem ujędrniającym do biustu oraz robienie masaży też jest istotne, ale bez regularnych ćwiczeń nie będziemy mieć takich efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *