Implanty zębowe – inwestycja na lata

Implant zębowy

Implanty zębowe są doskonałym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Dzięki nowoczesnym technologiom i wysokim standardom panującym obecnie w branży stomatologicznej, każdy implant wykonywany jest tak, by jak najbardziej odpowiadał potrzebom pacjenta.

Implanty – dla kogo zostały stworzone implanty zębowe?

Implantami można zniwelować pojedyncze i wielozębowe luki w łukach zębowych. Implanty zostały stworzone dla osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie, poprzez uzupełnienie braków w uzębieniu. Wbrew pozorom, brak nawet jednego zęba może skutkować poważnymi, negatywnymi następstwami zdrowotnymi, np. wadami zgryzu i rozchwianiem zdrowych zębów.

Implant zęba – czym dokładnie są implanty zębów?

Implant zamiast zębaImplantem zęba często nazywa się koronę protetyczną, która widoczna jest w jamie ustnej. Implant zęba to w rzeczywistości śruba, wykonana z tytanu lub tlenku cyrkonu, służąca jako podstawa do zamontowania korony, imitującej ząb. Implanty zębów pozostają niewidoczne, będąc umieszczone wewnątrz kości pacjenta. Implanty zębowe wymagają umiejętności chirurgicznych, pozwalających na wszczepienie śruby bezpośrednio w tkankę pacjenta.

Cena implantu – ile kosztuje implant zęba?

Cenę implantu można podać w przybliżeniu. Cena implantu uzależniona jest od kliku czynników, m.in. materiałów, z których wykonane są implant, łącznik i korona protetyczna. Na pytanie ile kosztuje implant zęba możemy dostać dokładną odpowiedź dopiero po indywidualnej konsultacji z implantologiem lub lekarzem stomatologiem. Przeciętnie jednak, implanty zębowe to wydatek rzędu trzech tysięcy złotych. W całościowy koszt mogą wchodzić m.in.:

 • konsultacje z implantologiem
 • wykonanie łącznika
 • zdjęcia tomograficzne 3D
 • wykonanie i montaż korony protetycznej
 • wszczepienie implantu
 • montaż śruby gojącej
 • zdejmowanie szwów
 • sterowana regeneracja kości

Rodzaje implantów – jakie implanty oferuje branża stomatologiczna?

Rodzajami implantów warto się zainteresować, jeżeli chcemy z ich pomocą uzupełnić braki w uzębieniu. Rodzaje implantów, które są obecnie dostępne na rynku stomatologicznym:

 • tytanowe – wytrzymałe i odporne na obciążenia mechaniczne
 • cyrkonowe – wykonane z materiału, który pochłaniając i odbijając światło, doskonale imituje naturalne szkliwo
 • jednofazowe – podczas jednej wizyty wszczepiany jest implant oraz montowane jest wypełnienie tymczasowe
 • dwufazowe – najpierw wszczepiona zostaje śruba, następnie tkanki się goją (często z pomocą śrub gojących, które dodatkowo modelują dziąsła), a na koniec zakładana jest odpowiednio dopasowana korona protetyczna

Implant zębowy – jakie zalety ma wstawienie implantu?

Implantem zębowym warto uzupełnić luki, zwłaszcza te pojedyncze, aby uniknąć negatywnych konsekwencji estetycznych i zdrowotnych. Implant zębowy pozwala na:

 • podtrzymanie tkanki kostnej, poprzez zapobieganie jej zaniknięciu
 • zachowanie struktury twarzy
 • zapobiegniecie rozwojowi wad zgryzu oraz wymowy
 • perfekcyjne dopasowanie korony protetycznej pod względem wielkości, kształtu i koloru
 • uniknięcie rozchwiania zdrowych zębów

Implanty zębowe wyróżniają się też ze względu na to, że do ich montażu nie narusza się zdrowych zębów. jak ma to miejsce np. w przypadku mostów protetycznych.

Implanty zębowe – inwestycja na lata
5 (100%) 12 głosów

15 komentarzy do “Implanty zębowe – inwestycja na lata

 1. Mostki protetyczne to chyba zostały już wyparte przez implanty zębowe. Kto by chciał mieć szlifowane zdrowe zęby w celu wstawienia braku…

  1. aj nic mi nie mów.. w ten właśnie sposób miałem robione zęby plus do tego doszły jakieś komplikacje i dodatkowe wizyty$$..tragedia. Tutaj sobie wstawiasz tytanowy/ceramiczny implancik i masz z głowy.

 2. Poleca ktoś jakieś dobre placówki stomatologiczne gdzie są świadczone usługi implantologii? Chciałbym żeby ktoś mi wstawił implant zębowy raz i porządnie – ponieważ mam już doświadczenie z różnymi “agentami” i no już nie mam sił.

  1. Mi znajoma poleciła K2Dental gdzie wszczepiali jej implant zębowy Bego. Jest bardzo zadowolona z usług no, ale wiadomo każdy ma różne problemy z zębami i nie zawsze wszystko idzie po myśli stomatologów ;d

   1. Z tego co widzę to placówka znajduje się w Gdyni/Gdańsku trochę za daleko dla mnie ;d..,ale dziękuje za propozycje. Będę szukał dalej w sensie bliżej mnie ;d

 3. sam implantu zębowego nie mam, ale myślę, że jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie na jakie możemy się zdecydować – mamy również pewność, że taki ząb nam nie wypadnie ;d he he

 4. Proponuje poczytać na temat historii implantologii, ponieważ można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy na temat naszych przodków i ich metod radzenia sobie z problemem braków w uzębieniu:D

  1. To zależy czego potrzebujemy. Na przykład jeden z rodzajów implantów Bicon ( krótkie implanty ) pozwala na uniknięcie w niektórych przypadkach zabiegów odbudowy regeneracji kości dzięki swoim małym rozmiarom:)

   1. hmm ciekawe czy doktor, który mi ostatnio zalecił regenerację kości wiedział, że są takie implanty, które mogą uchronić przed takim zabiegiem 🙂

 5. Kurcze próbowałem znaleźć w internecie informacje co to kupna samego implantu ( bo ile może kosztować śrubka z kawałkiem ceramiki 😀 ) , ale nie znalazłem informacji o cenie. Czytając amerykańskie publikacje na oficjalnych stronach Bicon/Bego to doszedłem do wniosku, że no”śrubka” to to nie jest i naukowcy przeprowadzili milion różnych badań aby ten kawałek metalu współgrał jak najlepiej z naszym organizmem. Możecie sobie poczytać i dojedziecie sami do wniosku, że jednak wszczepienie takiego implantu nie jest drogie w porównaniu do ilości badań/testów, które ten implant musiał przejść aby można było go wprowadzić na rynek)

 6. wow nawet nie zdawałam sobie sprawy, że jest tyle różnych rodzajów/rozmiarów implantów. Do tego dochodzą łączniki i inne materiały.To dlatego ceny implantów zębowych tak się wahają.. heh a ludzie później się dziwią, że jeden kupił coś taniej od drugiego(implant implantowi nie równy :D)

 7. Gdybym stracił kiedyś jakiegoś zęba to bez dwóch zdań mówię implantologowi, że chce implant najtwardszy jaki mają ;d

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *