Lifting biustu bezoperacyjny – jaki koszt?

W dzisiejszych czasach nie musimy decydować się na inwazyjne zabiegi podnoszące i ujędrniające biust. Lifting piersi jest dziś możliwy także bez operacji. Jak się okazuje, tego typu zabiegi mogą być równie skuteczne co operacja, a piersi stają się wyraźnie jędrniejsze, pełniejsze i zachowują młodszy wygląd na długi czas.

Jaki lifting biustu bezoperacyjny wybrać?

Cryolift 3

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia o nazwie Cryolift stały się prawdziwym fenomenem. Urządzenie wykorzystuje 3 różne elementy, do których zalicza się terapia światłem LED, działanie zimna (lifting skóry), a także zastosowanie specjalnych preparatów ze składnikami naturalnymi. To zabieg całkowicie bezbolesny, nie wykorzystuje igieł, nie wymaga więc nakłuwania skóry.

Zabieg rozpoczyna się od schładzania skóry specjalną głowicą. Kiedy skóra na biuście się oziębi, naczynia krwionośne zaczną się zwężać i rozszerzać, co poprawi mikrokrążenie tkanek i dotleni skórę. W czasie zabiegu na skórę nakładane są specjalne preparaty – dzięki różnicy temperatur i tzw. grze naczyniowej mogą one wnikać w głąb skóry i przenikać do komórek. Następnie kosmetyczka sięga po drugą głowicę, która zawiera diody LED. Wykorzystanie światła LED ma stymulować mitochondria, co podnosi energetyczny potencjał komórek skóry. Dzięki temu głębokie warstwy skóry mogą lepiej przyswajać składniki nakładanych na skórę preparatów.

Efekt widoczny jest niemal od razu po skończeniu zabiegu, przy serii takich zabiegów może utrzymywać się przez 2 tygodnie – należy też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji biustu, którą zaleci kosmetyczka. Aby osiągnąć najlepsze efekty, zaleca się zastosowanie serii 8 zabiegów, w odstępach 1-2 tygodni. Dzięki zabiegowi Cryolift 3 piersi stają się jędrniejsze, skóra jest intensywnie nawilżona, znikają wszelkie przebarwienia. Cena jednego zabiegu wynosi ok. 200-400 zł.

Mezoterapia igłowa

Kolejnym sposobem na lifting biustu jest mezoterapia igłowa, często określa się ją mianem „zastrzyku młodości”. Mezoterapia polega na aplikowaniu w skórę właściwą ujędrniających i odżywczych składników poprzez mikroiniekcje. Mikronakłuwanie skóry odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia – wbrew pozorom, to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny.

Takie niewielkie nakłucia skóry sprawiają, że skóra właściwa i naskórek zyskują sygnał do podjęcia regeneracji. Aplikowane składniki aktywne trafiają do miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne, dzięki czemu mogą zadziałać tak, jak powinny. Dzięki mezoterapii igłowej poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej biustu. Ślady mikroiniekcji widoczne są na skórze w postaci niewielkich bąbli lub kropel wody. Czasem mogą pojawić się siniaki – kiedy igła trafi na naczynie krwionośne (wszelkie zasinienia powinny zniknąć po 24-48 godzinach).

Dzięki mezoterapii igłowej biust jest wyraźnie jędrniejszy, poprawia się napięcie skóry na piersiach, a skóra jest gładka i doskonale nawilżona. Najlepsze efekty można osiągnąć po serii 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 10-14 dni. Cena jednego zabiegu wynosi ok. 200-300 zł.

Ulthera

Ulthera to kolejny bezinwazyjny zabieg, który wykazuje bardzo dużą skuteczność. Przeprowadza się go za pomocą urządzenia wykorzystującego ultradźwięki. Działają one przede wszystkim na głębokie warstwy skóry – pod wpływem ultradźwięków komórki zaczynają produkować kolagen, a to właśnie on odpowiada za jędrność oraz napięcie skóry.

Po zabiegu na skórze może pojawić się rumień, który znika zazwyczaj po upływie 1-2 godzin. Czasem pojawia się niewielki obrzęk – ten znika po 24-48 godzinach. Efekt po zabiegu może ujawniać się stopniowo nawet przez 90 dni (właśnie tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu). Lifting biustu utrzymuje się często ponad rok, jednak wiele zależy od właściwości skóry.

Zabieg Ulthera pozwala cieszyć się długotrwałym efektem. Piersi po zabiegu zyskują młodszy wygląd, skóra jest napięta, biust zyskuje solidne podparcie, a z powierzchni skóry znikają także bruzdy. Cena zabiegu wynosi ok. 1,5-4 tysiące złotych.